W związku z ogłoszeniem ponownego naboru zgłoszeń do 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej Wciąż człowiek? zapraszamy do udziału studentów oraz uczniów szkół, uczelni wyższych i akademii specjalizujących się w projektowaniu i wytwarzaniu biżuterii, a także szkolących w zakresie technik złotniczych.

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej jest najważniejszym wydarzeniem Legnickiego Festiwalu SREBRO, prezentującym najnowsze dokonania w dziedzinie współczesnej biżuterii artystycznej. Każdego roku biorą w nim udział twórcy z całego świata. Misją Konkursu, którego formuła wymaga przygotowania pracy na zadany temat przewodni, jest wyłonienie najciekawszych wypowiedzi artystycznych, nieoczywistych rozwiązań formalnych, technologicznych, koncepcyjnych.

W sposób szczególny chcemy zachęcić do udziału w Konkursie młodych twórców, dla których tego rodzaju wydarzenia pozostają jedną z głównych form prezentacji swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców należących do środowiska artystów, projektantów, krytyków, dziennikarzy i specjalistów.

Termin nadsyłania prac mija 30 listopada 2020 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO w maju 2021 r.

EN
International Goldsmithery Competition is an event where the most recent achievements of modern art jewelry are presented to the broad public of artists and other professionals. The purpose of the Competition is to determine the most outstanding works on a given subject, especially of young creators. The deadline for submission expires on November 30th, 2020. The results will be announced during the SREBRO Festival in Legnica in May 2021.

Prosimy o przesyłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania TUTAJ) drogą mailową oraz dołączenie jej do przesyłki.

Prace należy wysyłać na adres:

Galeria Sztuki w Legnicy
plac Katedralny 1/1